Nenech se nachytat! bude na Gymnáziu na Vítězné pláni

Dvakrát na Gymnáziu na Vítězné pláni

Tento týden zažijí studenti GVP workshop Nenech se nachytat! a to dokonce ve dvou třídách.


Podívejte se do kalendáře, které datum by se hodilo vám, a domluvte workshop i pro vaše studenty. Kontaktní formulář je níže.

Předchůdcem Gymnázia Na Vítězné pláni bylo tzv. ruské gymnázium, původně zřízené v roce 1948 jako střední škola pro zaměstnance diplomatických misí zemí východní Evropy s důrazem na výuku cizích jazyků. V rámci školské reformy byla škola v roce 1952 přeměněna na 17. jedenáctiletou střední školu s rozšířeným vyučováním ruskému jazyku a v roce 1953 přestěhována do budovy "Školy Ladislava Hanuse" v Křesomyslově ulici.

Ve školním roce 1962/3 byla v rámci školské reformy škola rozdělena na základní devítiletou školu a střední všeobecně vzdělávací školu s rozšířeným vyučováním ruského jazyka. Ve školním roce 1967/68 byla střední všeobecně vzdělávací škola přestěhována do stávající budovy z počátku šedesátých let 20. století, kde sdílela prostory se základní školou, zvláštní školou a školou mateřskou. V roce 1968 byla střední škola přeměněna na gymnázium s rozšířeným vyučováním moderním jazykům. V dalších letech byly základní, zvláštní a mateřská škola nahrazeny střední knihovnickou školou, která budovu opustila až v roce 1989. Od tohoto roku působí gymnázium v budově Na Vítězné pláni 1160 zcela samostatně.

Od počátku je ve škole kladen velký důraz na výuku cizích jazyků, ale v průběhu let se škola profilovala jako všeobecně vzdělávací s širokou nabídkou volitelných předmětů v posledních ročnících studia.

Od roku 2006 je škola fakultní školou Přírodovědecké fakulty UK, od roku 2007 pak fakultní školou 1. lékařské fakulty UK v Praze.
Zdroj: GVP


Kontaktní formulář:


Vaše jméno:
Zpráva *:

Komentáře